Podłogi FERMACELL - opis systemu


Podłogi FERMACELL - opis systemu

Dzięki elementom podłogowym FERMACELL mogą Państwo w racjonalny sposób układać podłogi najwyższej jakości. Pod względem obszarów zastosowania są porównywalne ze zwykłymi, masywnymi systemami podłogowymi, charakteryzują się niską masą oraz suchym i szybkim wykonaniem (bez straty czasu w porównaniu z procesem wykonania litej podłogi). Elementy podłogowe FERMACELL składają się z dwóch sklejonych płyt gipsowo-włóknowych FERMACELL o grubości 10 lub 12,5 mm. Obie płyty są wobec siebie przesunięte, dzięki czemu powstaje stopniowana zakładka szeroka na 50 mm. Rozmiary elementów - 1500 x 500 mm (0,75 m² powierzchni).

Elementy podłogowe FERMACELL oferujemy w różnych wersjach, bez izolacji lub z izolacją za pomocą materiałów izolacyjnych. Elementy układa się w sposób panelowy.

Zaleta praktyczna:

Po elementach podłogowych natychmiast po stwardnięciu kleju można chodzić. Kolejne czynności, jak np. układanie podłogi, mozna zacząć natychmiast po wyschnięciu kleju.


Odpowiedni element podłogowy

O wyborze odpowiedniegotypu elementu podłogowego FERMACELL decydują następujące warunki i wymagania:


  • Rodzaj i właściwości konstrukcji stropu i możliwe wyrównanie np. nierówności.
  • Zaplanowany zasięg aplikacji.
  • Wymagania dotyczące izolacji akustycznej (izolacja od dźwięków powietrznych i uderzeniowych).
  • Wymagania dotyczące ochrony przeciwpożarowej.
  • Wymagania dotyczące izolacji cieplnej z możliwym zastosowaniem dalszej izolacji.
  • Wymagania dotyczące ochrony przed wilgocią (w łazienkach domowych i pomieszczeniach wilgotnych podłogi i pokrycia podłogi muszą spełniać warunki odpowiednie do danej wilgotności).
  • Możliwa wysokość konstrukcji
  • Wymagania optyczne, powierzchnia gotowej podłogi, integracja odpowiedniego systemu ogrzewania podłogowego.

Prospekt Systemy podłogowe FERMACELL – Większy komfort mieszkania.

W tych materiałach znajduje się opis możliwości, obszarów zastosowania, właściwości i korzyści systemów podłgoowych FERMACELL, włącznie z opisem i podstawowych danych dotyczących poszczególnych produktów.

Przegląd wszystkich dostępnych materiałów w formacie PDF, dotyczących tematyki podłóg - prospektów, instrukcji montażu, materiałów dotyczących projektowania itd. znajdą Państwo na stronie www.fermacell.pl